00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR
MP W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
Data utworzenia: 2014-10-18 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1138
Bydgoskie Centrum Handlowe Focus Mall  jest areną trwających w ten weekend Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. Zawody drużynowe rozgrywane są w sobotę, zaś indywidualne dzień później.

Zapraszamy do śledzenia wyników.

>>> DMP Kobiet w Szachach Blyskawicznych

>>> DMP w Szachach Blyskawicznych

>>> Indywidualne MP Kobiet w Szachach Blyskawicznych 2014

>>> Indywidualne MP w Szachach Blyskawicznych 2014
 
MEJ BATUMI
Data utworzenia: 2014-10-16 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 5538
W dniach 19-28 października w Batumi (Gruzja) odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów w grupach wiekowych 8-18 lat.
Polskę reprezentować będzie 34 zawodników. 

 ---> Wyniki Polaków

 ---> Strona Mistrzostw
 - Relacje z Mistrzostw będą dostępne w trakcie mistrzostw na stronie Akademii.
 
STUDENCKI MECZ POLSKA- UKRAINA.
Data utworzenia: 2014-10-13 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 719
W dniach 7-8 października w Katowicach odbył się III meczy między Polskimi a Ukraińskimi uczelniami. 
Polskę reprezentowały drużyny:
Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny Katowice, Politechnika Śląska Gliwice oraz drużyna "Young Poland"

Z Ukrainy przyjechały uniwersytety z Tarnopola, Lwowa, Kijowa oraz Odessy.

Pierwsze miejsca (same zwycięstwa) odniosła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, a najlepszym zawodnikiem był Marcel Kanarek, który wygrał wszystkie partie.


 ---> zdęcia dostępne są na profilu Śląskiego Związku Szachowego na Facebooku.
 
TATRY OPEN
Data utworzenia: 2014-10-06 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 1242
W dniach 28.09-05.10.2014 odbył się turniej OPEN Tatry 2014, rozgrywany w Tatranskich Zrubach na Słowacji (http://www.slovan-bratislava.com/).

W turnieju bardzo dobrze wypadli Polscy juniorzy:
Łukasz Jarmuła, rozstawiony z numerem startowym 14, zajął 5 miejsce, zarobił 40 punktów rankingowych oraz wyrobił trzecią i ostatnią normę na mistrza międzynarodowego; Gratulacje!
Szymon Gumularz, rozstawiony z numerem 60, zajął 33 miejsce oraz zarobił 109 punktów rankingowych;
Dominik Marczuk, rozstawiony z numerem 65, zajął 35 miejsce i zarobił 50 punktów rankingowych.


 
SYGNITY EKSTRALIGA ZAKOŃCZONA.
Data utworzenia: 2014-10-06 | Autor: Rafał Rębilas | Odsłon: 1565
Po III Sesjach, a tym samym po 9 rundach zmagań tytuł Klubowego Mistrza Polski wywalczył zespół VOTUM SA Polonia Wrocław, który wyprzedził KSz Wasko Hetman Katowice oraz Akademię Szachową Future Processing z Gliwic.

Ostatnia III Sesja odbyła się w dniach 3-5 Października w Katowicach i przyniosła również rozstrzygnięcia na poszczególnych szachownicach:

Szachownica 1. Robert Kempiński (Akademia Szachowa Future Processing Gliwice)

Szachownica 2. Mateusz Bartel (VOTUM SA Polonia Wrocław)

Szachownica 3. Dimitrios Mastrovasilis (VOTUM SA Polonia Wrocław)

Szachownica 4. Wojciech Moranda (VOTUM SA Polonia Wrocław)

Szachownica 5. Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Future Processing Gliwice)

Szachownca 6. Monika Soćko (KSz Wasko Hetman Katowice)

Poprzednie sesje odbyły się w dniach 16-18 Maja w Gorzowie Wielkopolskim oraz 5-7 Września we Wrocławiu.

- - - > Oficjalna strona rozgrywek
 
SREBRNY MEDAL OLIWII KIOŁBASY!
Data utworzenia: 2014-09-29 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 1789

Ogromny sukces młodej, polskiej szachistki Oliwii Kiołbasy (MUKS Stoczek 45 Białystok) na Mistrzostwach Świata Juniorów (19-30.09.2014, Durban, RPA).

Prowadzona przez trenera Leszka Ostrowskiego zawodniczka, w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła srebrny medal, zdobywając w 11 rundach 8,5 pkt, tyle samo co złota medalistka z Kanady Qiyu Zhou. (
patrz wyniki)

Oprócz niewątpliwie dużego talentu, istotną rolę w sukcesie odegrało również szkolenie w Młodzieżowej Akademii Szachowej, której Oliwia jest słuchaczką oraz uczestnictwo od 2013 roku w projekcje Wojtaszek Comarch Team.


Gratulujemy!

Więcej informacji o pozostałych naszych zawodnikach znajdziemy już niebawem tutaj >>>

 
MP DUCHOWIEŃSTWA-RELACJA
Data utworzenia: 2014-09-22 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 751
XIII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Tarnowie

W dniach od 7 do 12 lipca 2014 roku w gościnnym Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie miały miejsce XIII Szachowe mistrzostwa Polski Duchowieństwa.


 
MŚ DO LAT 20 -BLISKO MEDALU
Data utworzenia: 2014-09-22 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 9471
19.10.2014

Dziś w ostatniej rundzie Mistrzostw Świata Juniorów do lat 20 wszyscy Polacy zakończyli swoje pojedynki remisem. Z dużym napięciem czekaliśmy na wyniki grupy Open licząc, że Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) znajdzie się na podium. Pierwsze miejsce było co prawda poza zasięgiem, gdyż Lu Shanglei jako jedyny z grupy zawodników z 9 punktami odniósł zwycięstwo. Niestety punktacja pomocnicza nie była sprzyjająca dla naszego młodego mistrza i musimy się zadowolić 4 miejscem. Wielka szkoda, ale wynik Jana Krzysztofa Dudy możemy uznać za wspaniały, zwłaszcza po dość mało energicznym starcie w mistrzostwach.
Świetnie spisali się również Anna Iwanow (KSz Polonia Wrocław) oraz Kamil Dragun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), którzy uplasowali się w swoich grupach na identycznym 6 miejscu.
Jednym słowem możemy być naprawdę dumni z postawy naszych wszystkich reprezentantów, którzy do samego końca przysporzyli nam wielu pozytywnych emocji.

Ogromne słowa uznania dla towarzyszącego naszym zawodnikom trenera Leszka Ostrowskiego, którego pomoc na miejscu sprawiła tak wspaniałe wyniki.


Wyniki szczegółowe


Wyniki szczegółowe

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
W dniach od 5 do 20 października w Pune (Indie) rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20. Polskę reprezentować będą: GM Jan-Krzysztof Duda, GM Kamil Dragun i WIM Anna Iwanow, a towarzyszyć im będzie trener Leszek Ostrowski.

  >>> oficjalna strona MŚ

Na liście startowej w grupie open Jan i Kamil rozstawieni są odpowiednio na 9 i 14 miejscu, natomiast Anna w grupie kobiet na 13.
Czy Indie okażą się dla naszych zawodników tak samo szczęśliwe jak dla Dariusza Świercza w 2011 roku? Miejmy nadzieję, że tak się stanie.Trzymajmy kciuki!

Lista startowa open.
Lista startowa kobiet.
 
MŚJ - DURBAN
Data utworzenia: 2014-09-20 | Autor: Piotr Murdzia | Odsłon: 9301
W Durbanie (Republika Południowej Afryki) trwają Mistrzostwa Świata Juniorów z udziałem polskich szachistów. 


 ---> Relacje wkrótce dostępne będą na stronie Młodzieżowej Akademii Szachowej>>> oficjalna strona MŚJ

>>> listy startowe, wyniki, kojarzenia

Terminarz:

 
MISTRZOSTWA NATO - MEDALE POLAKÓW!
Data utworzenia: 2014-09-15 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 2205

 XXV MISTRZOSTWA NATO W SZACHACH


W dniach 7-13 września 2014 roku w Quebec (Kanada) odbyły się XXV Mistrzostwa NATO w Szachach (25th NATO CHESS CHAMPIONSHIP).

Kanada była organizatorem mistrzostw po raz pierwszy. Gospodarze zorganizowali mistrzostwa w Cytadeli Quebec, gdzie stacjonuje 2 batalion 22 Królewskiego Regimentu. W tegorocznej edycji mistrzostw udział wzięły reprezentacje następujących krajów – członków NATO: Belgia, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Słowenia, USA, Węgry, Wielka Brytania i Kanada. 
Zawody składały się z dwóch turniejów: indywidualnego, rozgrywanego w czasie do 2,5 godz. na zawodnika na dystansie siedmiu rund. Odbył się również indywidualny turniej szachów błyskawicznych rozgrywany w czasie 5 minut na zawodnika na dystansie jedenastu rund. Mistrzostwa zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego (IMCC), jak również przepisów Światowej Federacji Szachowej (FIDE). Wyniki najlepszych czterech zawodników z każdej drużyny, stanowiły wynik zespołu.
Ceremonia otwarcia turnieju odbyła się 8 września na terenie Cytadeli. Zakończenie mistrzostw zorganizowane zostało przez gospodarzy 12 września br. w obiektach siedziby Parlamentu Prowincji Quebec z udziałem gości zaproszonych i przedstawicieli kierownictwa resortu obrony Kanady. 
Reprezentacja Wojska Polskiego występująca w składzie: mjr Sławomir Kędzierski – kapitan reprezentacji, kpt. Andrzej Szcześniak, por. Michał Bielawski, ppor. Mateusz Sypień, sierż. pchor. Dariusz Sycz, kpr. pchor. Damian Graczyk, st. szer. Daniel Michalski oraz Adam Karbowiak po raz kolejny po zaciętej walce z Niemcami o prymat, aż do ostatniej rundy wywalczyła tytuł wicemistrzowski zdobywając srebrny medal.
Wielki sukces odniósł również sierż. pchor. Dariusz Sycz (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu) zdobywając w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce.

W turnieju szachów błyskawicznych, aż pięciu naszych wicemistrzów znalazło się w pierwszej „dziesiątce”. Najlepszym spośród nich okazał się st. szer. Daniel Michalski (5 lubuski pułk artylerii w Sulechowie), który wywalczył brązowy medal zajmując trzecie miejsce.

Tegoroczny nasz udział w NATOCHESS i osiągnięte rezultaty potwierdzają słuszny kierunek rozwoju szachów w Wojsku Polskim (systematycznie realizowane corocznie Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach oraz cykl przygotowania reprezentacji do udziału w Mistrzostwach NATO w Szachach).

Totem szachowy „Łódź Wikingów – Spirit Of Denmark” przekazany został przez Przewodniczącego IMCC – płk. Tomasza Malinowskiego – przyszłorocznym organizatorom Mistrzostw , którymi będą Holendrzy.

ppłk rez. Jerzy Kufel
Foto: Daniel Michalski i Jerzy Kufel

- drużynowo: srebro!
http://www.natochess.com/index.html?/championship2014.html
- indywidualnie: Sycz Dariusz - srebro!
http://www.natochess.com/index.html?/championship2014.html
- w grze błyskawicznej: Daniel Michalski - brąz!
http://natochess.com/2014/Blitz%20of%20the%2025th%20NATO%20Chess%20Championship.html
Strona Mistrzostw:
http://www.natochess.com/index.html?/championship2014.html

 
znalezionych: 1426 na 143 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
Aktualnie online 33 gości