VI Turniej Finałowy projektu “Edukacja przez Szachy w Szkole” 9.06.2019 – wyniki

1015

Relacja i wyniki VI Turnieju Finałowego

9 czerwca b.r. w Szkole Podstawowej nr 85 w Warszawie odbył się VI Turniej Finałowy projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

W tym roku w imprezie wzięło udział 282 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z całej Polski.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zestawy PZSzach, które będą przypominały dzieciom o imprezie. Oprócz szkół warszawskich na turnieju były reprezentowane placówki z tak odległych miejsc Polski, jak Kraków, Gniezno, Elbląg, Goleniów czy Bogatynia.

Turniej rozgrywany był na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika w 6 grupach podzielonych ze względu na klasę i płeć uczestników. Nad poprawnością rozgrywek czuwało 8 wykwalifikowanych sędziów szachowych.

Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie turnieju uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Polskiego Związku Szachowego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów – Pan Rafał Miastowski.

Dzięki pomocy firmy MOKATE, zawodnicy i opiekunowie mogli do woli korzystać z czekolady, kawy, herbaty oraz ciasteczek. Raz jeszcze dziękujemy firmie MOKATE 🙂 Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a najlepsi zawodnicy oraz drużyny szkolne w klasyfikacji– okazałe puchary, medale, statuetki oraz zestawy MOKATE.

 

Wyniki indywidualne:

A – dziewczynki kl. I

  1. Zuzanna Główka – SP nr 321 w Warszawie
  2. Gabriela Bera – SP w Staniątkach
  3. Anna Szabat – SP im. Św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim
  4. Joanna Wedziuk – SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
  5. Julia Łobodzińska – SP nr 386 w Warszawie
  6. Gabriela Balcer – SP w Bogatyni

B – chłopcy kl. I

  1. Jakub Lewek – SP im. Księcia Barnima I w Goleniowie
  2. Gabriel Karaszewski – SP Oxpress w Bolesławcu
  3. Dawid Pękała – SP nr 123 w Krakowie
  4. Marcel Kaleta – SP nr 2 w Niepołomicach
  5. Natan Okrągły – SP 321 Warszawa
  6. Michał Kaszuba – SP im. I. Patelskiego w Kwaczale

C – dziewczynki kl. II

  1. Amelia Dróżdż – SP im. Św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim
  2. Julia Majewska – SP nr 123 w Krakowie
  3. Katarzyna Rusiecki – SP nr 48 w Krakowie
  4. Weronika Hamerska – SP nr 62 w Krakowie
  5. Martyna Popiel – SP im. T. Kościuszki w Regulicach
  6. Maria Odrobina – SP nr 217 w Warszawie

D – chłopcy kl. II

  1. Jakub Prokopiuk – SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim
  2. Sebastian Baliś – SP nr 8 w Chrzanowie
  3. Adrian Uziębło – SP nr 353 w Warszawie
  4. Bartosz Cumber – SP nr 48 w Krakowie
  5. Kacper Kubin – SP nr 123 w Krakowie
  6. Mikołaj Odrobina – SP nr 217 w Warszawie

E – dziewczyny kl. III

  1. Dalia Czarkowska – SP nr 2 w Warszawie
  2. Irena Pajer – SP nr 8 w Chrzanowie
  3. Martyna Dobroń – SP nr 321 w Warszawie
  4. Aleksandra Łukasik – SP w Szczytnikach Duchownych
  5. Hava Lolea – SP nr 143 w Warszawie
  6. Milena Jacak – SP nr 123 w Krakowie

F – chłopcy kl. III

  1. Jan Przybylski – SP nr 15 w Elblągu
  2. Jakub Micuła – SP w Staniątkach
  3. Karol Kozak – SP nr 2 w Niepołomicach
  4. Wojciech Słoniewski – SP nr 143 II w Warszawie
  5. Piotr Kwapisz – SP nr 8 w Chrzanowie
  6. Aleksander Nakaziuk – SP nr 3 w Międzyrzeczu Podlaskim

Punktacja drużynowa

  1. SP nr 321 w Warszawie
  2. SP nr 123 w Krakowie
  3. SP nr 48 w Krakowie
  4. SP nr 376 w Warszawie
  5. SP w Staniątkach
  6. SP im. Św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim

Szczegółowe wyniki

Grupa A – dziewczęta I klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3476/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa B – chłopcy I klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3477/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa C – dziewczęta II klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3478/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa D – chłopcy II klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3479/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa E – dziewczęta III klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3480/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa F – chłopcy III klasa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3481/results.html?l=pl&tb=10_

Klasyfikacja drużynowa

http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3481/file5.pdf

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Sędziego Głównego Roberta Krasiewicza – https://www.facebook.com/pg/Mazowiecki-Zwi%C4%85zek-Szachowy-990970574260463/photos/?tab=album&album_id=2456766404347532

 

Galeria zdjęć z Turnieju, fot. Rafał Sitarz

 

Relacja i wyniki: Paweł Zaskalski  e-mail: p.zaskalski@pzszach.pl

www.szachywszkole.pl