MP w Szachach Błyskawicznych / Katowice Chess Festival 2019

2745

W Katowicach w dniach 7-14.04.2019 odbył się Festiwal Szachowy, składający się z 3 wydarzeń:

Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych 12-13.04.2019 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Turniej Kobiet

W turnieju indywidualnym pań bezkonkurencyjna była Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów), która wygrała wszystkie partie! Jest to trzeci z rzędu tytuł Klaudii!

Turniej Mężczyzn

W turnieju mężczyzn nie było niespodzianki – samodzielnie wygrał faworyzowany Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn), który zakończył turniej bez porażki i zdobył 12,5/15/

Turniej Drużynowy Kobiet

W turnieju drużynowym pań wygrał UKS Czarny Koń Olkusz (Dorota Kika 7/11, Barbara Goraj 8/11) przed GKSz Solny Grzybowo (Julia Antolak 9/11, Maria Gościniak 5,5/11) oraz Białym Królem Wisznia Mała (Marta Bartel 7,5/11, Ewa Przeździecka 7,5/11)

Turniej Drużynowy Mężczyzn

W turnieju męskim bezkonkurencyjna okazała się Akademia Szachowa Gliwice (Paweł Czarnota 11/15, Tomasz Warakomski 11,5/15, Toms Kantans 14/15, Wojciech Przybylski 12,5/15) która o 4 punkty wyprzedziła Wieżę Pęgów (Vojtech Plat 8/14, Wojciech Moranda 13/15, Marcin Dziuba 10,5/14, Paweł Kowalczyk 8/10, Damian Wcisło 4,5/7). Trzecie miejsce podzieliły trzy drużyny, najlepsze „małe punkty” miała drużyna Votum S.A Polonia Wrocław (Mateusz Bartel 11,5/15, Kamil Stachowiak 8,5/15, Oskar Wieczorek 8/15, Szymon Gumularz 13,5/15)

VII Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – 13-14.04.2019 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe

W głównym turnieju wystartowało 392 zawodników. Samodzielne zwycięstwo odniósł Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn), który zdobył 8 punktów.

Drugie miejsce z 7,5pkt. podzieliło aż 10 zawodników, a miejsca na podium zajęli Wojciech Moranda (Wieża Pęgów) oraz Juri WoWk z Ukrainy.