Kacper Piorun brązowym medalistą Mistrzostw Europy !

1277

Na zakończonych w piątek Mistrzostwach Europy brązowy medal zdobył arcymistrz Kacper Piorun. Mistrz Polski z roku 2017 po doskonałym starcie (5,5 p. z 6) i serii bojowych remisów z czołowymi zawodnikami w drugiej części turnieju podzielił ostatecznie 3-11 miejsce z dorobkiem 8 p., ale dzięki najlepszej punktacji pomocniczej medal przypadł właśnie jemu.

Mistrzem Europy został Vladislav Artemiev z Rosji, a wicemistrzem Nils Grandelius ze Szwecji którzy zdobyli po 8,5 p. W turnieju wystartowało 357 zawodników (aż 146 arcymistrzyń i arcymistrzów) w tym 10 reprezentantów Polski. Dobre wyniki uzyskali GM Mateusz Bartel (22 miejsce), IM Szymon Gumularz i IM Igor Janik którzy wyraźnie poprawili rankingi i zdobyli arcymistrzowskie „skalpy”.