GM Michał Krasenkow i IM Maciej Klekowski zwycięzcami II-go Memoriału Mistrza Tomasza Rakowieckiego

1299

Arcymistrz Michał Krasenkow i Mistrz Międzynarodowy Maciej Klekowski
zwycięzcami
II-go Memoriału Mistrza Tomasza Rakowieckiego
Łódź, 2- 3 marca 2019

W turnieju szachów błyskawicznych zwyciężył arcymistrz Michał Krasenkow 18,5 p. z 22 partii wyprzedzając Mistrza FIDE Mikołaja Tomczaka lepszą wartościowością. Miejsca 3-4 zajęli kolejno FM Wojciech Przybylski przed CM Mirosławem Lewickim obaj po 15,5 p. Na miejscu piątym uplasował się Arcymistrz Marcin Tazbir przed FM Marcinem Steczkiem po 15 p. Kolejne miejsce siódme zajął Arcymistrz Mateusz Bartel przed FM Pawłem Dudzińskim obaj po 14,5 p.

Zwycięzcą turnieju szachów szybkich został mistrz międzynarodowy Maciej Klekowski 9,5 p. z 11-tu przed arcymistrzami Bartłomiejem Heberlą 9,0 punkta i Michałem Krasenkowem 8,5 p. Zasługuje na uwagę bardzo dobra postawa Prezesa Polskiego Związku Szachowego arcymistrza Radosława Jedynaka, który z wynikiem 8 punktów zajął 4-8 miejsce razem z FM Antonim Szustakowskim, CM Mirosławem Lewickim, Oskarem Górniewiczem i WGM Martą Bartel. O kolejności miejsc decydowała punktacja pomocnicza.

W klasyfikacji dla zawodnika który zdobył największą ilość punktów w obu turniejach nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł ufundowaną przez kolegę Tomka z drużyny Anilany Łódź FM Zbigniewa Batora zdobył arcymistrz Michał Krasenkow.

Fundatorami nagród i organizatorami byli Łódzki Związek Szachowy, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, RPW Okucia Budowlane, V-ce Mistrz Świata w szachach korespondencyjnych – arcymistrz Jacek Oskulski i wspomniany wyżej mistrz FIDE Zbigniew Bator.