Mistrzostwa Polski 2018

343
Indywidualne Mistrzostwa Polski 
budimex_princ_pos_cmyk

Wyniki końcowe – Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław)
Anna Warakomska (Akademia Szachowa Gliwice)
3 Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice)

LottoWyniki końcowe – Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach

Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka)
2 Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)
3 Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice)

 Ekstraliga – Drużynowe Mistrzostwa Polski

1 KSz Hetman GKS Katowice
2 Wieża Pęgów
3 KSz Stilon Gorzów Wielkopolski

Pełne wyniki


Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Zgierz 4.03.2018

1 Kacper Piorun KSz Stilon Gorzów Wlkp.
2 Mateusz Bartel KSz Polonia Wrocław
3 Wojciech Moranda Wieża Pęgów

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych, Szczawno Zdrój 15.12.2018

Wieża Pęgów 
MKsz Rybnik 
3 Mińskie Towarzystwo Szachowe

Pełne wyniki

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, Szczawno Zdrój 15.12.2018

1 Wieża Pęgów
2 Biały Król Wisznia Mała
3 VOTUM Polonia Wrocław

Pełne wyniki

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych, Szczawno Zdrój 16.12.2018

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów)
2 Paulina Cagara (KSz Polonia Wrocław)
3 Wiktoria Cieślak (MKSz Rybnik)

Pełne wyniki

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, Szczawno Zdrój 16.12.2018

1 Marcin Sieciechowicz (KSz Miedź Legnica)
2 Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała)
Piotr Brodowski (Biały Król Wisznia Mała)

Pełne wyniki

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet

1 Joanna Majdan (ALK Warszawa)
2 Mariola Woźniak (AGH Kraków)
3 Maria Leks (UP Wrocław)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn

1 Krzysztof Jakubowski (ALK Warszawa)
2 Przemysław Piotrowski (UE Wrocław)
3 Kacper Żochowski (Politechnika Warszawska)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Ekstraliga Kudowa Zdrój 20-29.07.2018
1 KSz Hetman Katowice
2 LKSz GCKiP Czarna
3 KS Laura Chylice
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów I Liga Kudowa Zdrój 20-29.07.2018
1 KSz Stilon Gorzów Wlkp.
2 UKS Ognisko Rydułtowy
LKS Chrobry Gniezno
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów II liga Szczyrk 20-29.07.2018
1 UKS Hetman Koronny Trzebinia
2 KSz Hetman Koszalin
3 SzSoN Zagłębie Dąbrowa Górnicza

 Indywidualny Puchar Polski do lat 6 Grupa Chłopców Poronin 27.04-01.05

1 Oskar Chiszko (KSz Jagiellonia Białystok)
2 Jan Busiński (MUKS Stoczek 45 Białystok)
3 Marek Kulig (KGL Szarotka Wadowice Górne)

Pełne Wyniki 

Indywidualny Puchar Polski do lat 6 Grupa Dziewcząt Poronin 27.04-01.05

1 Danuta Zarzycka (KSz Jagiellonia Białystok)
2 Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
3 Paulina Trzaskalik (SSz Gminy Pawłowice)

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 7 grupa dziewcząt Poronin 27.04-01.05

1 Kinga Lajdamik (AKS Mikołów)
2 Aleksandra Moniuszko (MUKS Stoczek 45 Białystok)
3 Blanka Polakiewicz (UKS Czarny Koń Olkusz)
Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 7 grupa chłopców Poronin 27.04-01.05
1 Mateusz Różański (UMKS Na Pięterku Poznań)
2 Marek Konieczny (UKS Pałac Młodzieży Katowice)
3 Gabriel Karaszewski (KSz Miedź Legnica)

Indywidualny Puchar Polski do lat 8 Grupa dziewcząt Poronin 1-6.05
1 Wiktoria Śmietańska  KSz Polonia Wrocław
2 Monika Borowik LKSz Lublin
3 Kinga Lajdamik AKS Mikołów

Indywidualny Puchar Polski do lat 8 Grupa chłopców Poronin 1-6.05

1 Paweł Sowiński UKS SP 1 Brzozów
2 Szymon Suska SSz Szachpol Łuków
3 Wiktor Zmarzły Akademia Szachowa Gliwice


Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 10 
Grupa dziewcząt

1 Klara Szczotka MUKS Stoczek 45 Białystok
2 Wiktoria Śmietańska KSz Polonia Wrocław
3 Zofia Kulczycka MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 10 Grupa chłopców

1 Jakub Seemann MKSz Rybnik
2 Igor Musiał MCKiS Jaworzno
3 Błażej Grot KSz Polonia Wrocław

Pełne Wyniki



Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych 
Grupa dziewcząt do lat 12 28.04-05.05 Sypniewo

1 Lena Mróz SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza
2 Martyna Starosta UKS „Rodło” Opole
3 Magda Oborska KSz „HETMAN” Katowice

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa chłopców do lat 12 28.04-05.05 Sypniewo

1 Jakub Chyży LKSz GCKiP Czarna
2 Hubert Meers UKS „Hetman Koronny” Trzebinia
3 Maciej Jeda KSz „Hetman” Nowe Miasto Lubawskie

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa dziewcząt do lat 14 28.04-05.05 Sypniewo

1 Emilia Dyląg  KKSz Kraków
2 Lena Zarębska  KMKSz Victoria Komplexbud Kielce
3 Barbara Goraj  UKS Czarny Koń Olkusz

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa chłopców do lat 14 28.04-05.05 Sypniewo

1 Maciej Czopor  KSz Polonia Wrocław
2 Oskar Ogłaza  UKS Rodło Opole
3 Jonasz Baum  UKS Czternastka Warszawa


Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16. 
Grupa dziewcząt Jastrzębia Góra 11-18.03

1 Maria Malicka KSz Polonia Warszawa
2 Michalina Rudzińska KSz Hańcza Suwałki
3 Honorata Kucharska MKSz Rybnik

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16.  Grupa chłopców Jastrzębia Góra 11-18.03

1 Jakub Kosakowski  MUKS Stoczek 45 Białystok
2 Kosma Milej-Pacan  UKS Rodło Opole
3 Mieszko Miś LCKiP Czarna


Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 
Grupa dziewcząt Jastrzębia Góra 11-18.03

1  Oliwia Kiołbasa MUKS Stoczek 45 Białystok
2  Julia Antolak GKSz Solny Grzybowo
3  Joanna Kaczmarska KSz Polonia Warszawa

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Grupa chłopców Jastrzębia Góra 11-18.03

1 Antoni Szustakowski KSz Polonia Warszawa
2 Igor Kowalski KSz Polonia Warszawa
3 Kacper Grela KSz Miedź Legnica


Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek 50+ 

1 Liliana Leszner SzUKS GOSTMAT 83 Gostynin
2 Jadwiga Gasik  Warszawa
3 Hanna Wesołowska MKS SANDECJA Nowy Sącz

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 55+ 

1 Janusz Raszka SSz Gminy Pawłowice
2 Waldemar Szylko LKS Caissa Lubsko
3 Tomasz Rak UKS Kopernik Olsztyn
 
Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 65+ 
1 Marek Świerczewski WKS Gant Wrocław
2 Piotr Gasik Warszawa
3 Kazimierz Zowada MCKiS Jaworzno

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 75+ 

1 Jerzy Kot Wejherowo
2 Jacek Ruszczycki KKKFSiT NiS LAJKONIK Kraków
3 Andrzej Kania SSz MODUS Warszawa