Indywidualny Puchar Europy Szkół, Budva (Czarnogóra) 3-12 X 2018

635

Indywidualny Puchar Europy Szkół w Szachach to nowa koncepcja turniejowa Europejskiej Unii Szachowej oparta na pojęciu wieloboju sportowego – polegająca na klasyfikacji łącznej w grze w szachy najpierw klasyczne (5 rund), następnie szybkie (7 rund) oraz błyskawiczne (11 rund) – o końcowym sukcesie decyduje wynik będący sumą zajętych miejsc w poszczególnych w/w dyscyplinach szachowych, łatwo zauważyć, że najlepszy możliwy wynik to liczba 3 będąca sumą 1+1+1. Jest to koncepcja testowa na okres 3 lat (2018-2020) i jeśli znajdzie uznanie wśród szachistów zapewne na stałe zagości w kalendarzu imprez ECU.

         Dzięki temu, że jest to nowa koncepcja są atrakcyjne nagrody dla najlepszych – wszyscy medaliści tej imprezy uzyskują prawo do bezpłatnego pobytu i startu w takiej samej imprezie w roku 2019 (zapewne także w Budvie), natomiast złoci medaliści dodatkowo otrzymają prawo do bezpłatnego pobytu i startu w Mistrzostwach Europy Szkół w Rumunii w Mamai, w czerwcu 2019 roku.

         Zawody dedykowane są dla juniorów w grupach wiekowych U-07, U-09, U-11, U-13 i U-15 osobno dla dziewcząt i chłopców a wiec podobnie jak to jest w rywalizacji Mistrzostw Szkół (Europy i Świata) z wyłączeniem grupy najstarszej U-17.

         Dla reprezentantów Polski jest oferta specjalna:

a) możliwość zgłoszenia zawodników do dnia 03.09.2018 (zamiast 10.07. jak stanowi regulamin)

b) zniżka 5% na pobyt w 4* hotelach organizatora (koszt bazowy osobodnia 60 Euro w wersji FB)

c) zniżka 10% na pobyt w 4* hotelach organizatora przy reprezentacji liczącej min. 15 zawodników

d) przy reprezentacji liczącej min 30 zawodników warunki jak w punkcie c) plus prawo wskazania sędziego z Polski do prowadzenia turnieju.

e) możliwość zamieszkania w hotelu 3* Park Hotel (koszt osobodnia 40 Euro w wersji FB) położonego 15 min spacerem od miejsca gry (usytuowanego w hotelu Meridien 4*). Zniżki tak samo jak w p. c i d powyżej.

Strona Turnieju na stronie ECU

Zgłoszenia od zawodników indywidualnych, klubów i szkół PZSzach przyjmuje do dnia 3.09.2018 na adres p.bekanowski@pzszach.pl z dopiskiem „BUDVA CUP 2018”.

W zgłoszeniu proszę podać standardowe dane:

Imię i Nazwisko zawodnika, rok urodzenia, grupa wiekowa i płeć, FIDE ID,
Imię i Nazwisko opiekuna/osoby towarzyszącej lub wskazanie innego opiekuna dziecka na miejscu
Oczekiwany hotel (5*****, 4****, 3***) i rodzaj pokoju (1x, 2x, 3x, rodzinny 4x).