Mistrzostwa UE Juniorów do lat 14 – Mureck, Austria, 31.07–09.08.2018

1011

W dniach 31.07-09.08.2018 w  Mureck (Austria) odbyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej do lat 14.

w Grupie O-12  Zuzanna Rejniak zdobyła I miejsce w całym turnieju open do lat 12 i Tytuł Mistrza Unii Europejskiej w tej grupie wiekowej , otrzymując złoty medal i pamiątkowy Puchar oraz stosowny Dyplom

w  Grupie O-14 Hanna Trzaskowska zdobyła III miejsce i brązowy medal w klasyfikacji dziewcząt w grupie do lat 14 tracąc srebrny medal tylko wartościowością Buchholza

w Grupie O-08 nasz najmłodszy 7-letni zawodnik Marcin Rejniak zajął 11 miejsce, a więc nie niższe niż miejsce startowe, co dla 7-latka walczącego po raz pierwszy w międzynarodowych zmaganiach i w większości z 8-latkami jest bez wątpienia także dużym sukcesem

Życzymy nie mniejszych sukcesów  polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Unii Europejskiej edycji czeskiej w Koutach Nad Desnou w Czechach, w których zmagania turniejowe ruszyły 7.08.2018 i trwać będą do 15.08.2018, a sukcesy reprezentacji na turniej austriacki niech będą dla nich inspiracją do jak najlepszej gry.

Bazując na ocenie rankingów startowych i ilości zawodników w obu tych turniejach śmiało można zaryzykować tezę, że są to turnieje mocne, ciekawe i ze wszech miar warte uczestnictwa w nich.