Polki Drużynowymi Mistrzyniami Europy Juniorek!

1942

W dniach 11-19.07.2018 w Bad Blankenburg (Niemcy) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów.

Polskę reprezentowały dwa zespoły.

W turnieju Kobiet grało 15 zespół, Polki mające trzeci numer startowy (śr. ranking = 2236) znakomicie wystąpiły i zasłużenie zdobyły złoty medal – wielkie gratulacje!  Polki wygrały 5 spotkań i zremisowały 2 spotkania (z Rumunkami, które sensacyjnie zajęły II miejsce oraz Niemkami, które zdobyły III miejsce).

Polskę reprezentowały:

1. Antolak Julia (GKSz Solny Grzybowo) 2282 – 4,5 pkt. z 7 partii (3 miejsce na szachownicy)
  2. Kiołbasa Oliwia (MUKS Stoczek 45 Białystok) 2189 – 6,0 pkt. z 7 partii (1 miejsce na szachownicy)

Kapitanem reprezentacji był FM Waldemar Kozłowski.

W turniej OPEN grało 134 zespołów, a Polacy mający drugi numer startowy (śr. ranking = 2403) zajęli dopiero 5 miejsce. O niepowodzeniu panów zadecydowała ostatnia runda i niespodziewana porażka z niżej rozstawioną Białorusią.

Złoty medal zdobyli Rumuni, którzy wyprzedzili Austrię, Niemców i Białoruś.

Polskę reprezentowali:

1. Igor Janik (UKS Hetman Elbląg) 2420 – 3,5 pkt. z 7 partii  (6 miejsce na szachownicy)
  2. Szymon Gumularz (KSz Polonia Wrocław) 2461 – 4,5 pkt. z 7 partii (3 miejsce na szachownicy)
  3. Paweł Teclaf (UKS Ormuzd Kartuzy) 2399 – 4,5 pkt.  z 7 partii (3 miejsce na szachownicy)
  4. Antoni Szustakowski (KSz Polonia Warszawa) 2330 – 4,0 pkt. z 7 partii (5 miejsce na szachownicy)