Jan Krzysztof Duda i Jolanta Zawadzka Mistrzami Polski

2328

Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach przyniosły największe od lat emocje. Zwyciężczyni została wyłoniona dopiero za sprawą dogrywki. W wielkim finale zmierzyły się dwie zawodniczki, które zdobyły 6,5 punktów: Jolanta Zawadzka (KSz Polonia Wrocław) oraz Anna Warakomska (Akademia Szachowa Gliwice). Dogrywka zakończyła się zwycięstwem Jolanty 1,5-0,5 i to ona po raz czwarty w karierze zdobyła złoty medal.

Brązowy medal zdobyła Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice).

Nagrodę za najpiękniejszą partię mistrzostw otrzymała Karina Szczepkowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), za efektowne zwycięstwo nad Anną Kubicką. Nagrodę w postaci weekendu w SPA ufundowała firma dr Irena Eris.

LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach stały na bardzo wysokim poziomie, przy rekordowym średnim rankingu ELO – 2630.

Świetną grę zaprezentował najmłodszy uczestnik turnieju – Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka), który zdobył 6,5 punktów i samodzielnie zdobył pierwszy w karierze złoty medal.

Srebrny medal zdobył broniący tytułu Kacper Piorun, który fantastycznie zaczął turniej i  po 5 rundach miał znaczną przewagę na rywalami. Słabszy finisz zepchnął zawodnika KSz Stilonu Gorzów na drugą lokatę. Brązowy medal zasłużenie zdobył Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice), dla którego jest to drugi z rzędu medal MP.

Nagrodę za najpiękniejszą partię mistrzostw zdobył Mateusz Bartel za trzymającą w napięciu partię z Aleksandrem Miśtą. Nagrodę w postaci weekendu w SPA ufundowała firma dr Irena Eris.