Janusz Raszka oraz Liliana Leszner Mistrzami Polski Seniorek i Seniorów 2018

2003

W Ustroniu Jaszowcu w dniach 18-25.03.2018 obyły się II Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Szachach.

Mistrzem Polski został Janusz Raszka (SSz Olimpia Goleszów), który zdobył 7,5 punktu z 9 partii.
Drugie miejsce podzieliło 5 zawodników, którzy zdobyli 7 punktów, a z uwagi na najlepsze wartościowanie dodatkowe srebrny medal zdobył Marek Świerczewski (WKSz Hetman Gant Wrocław), brązowy medal Jerzy Kot (Wejherowo). Poza podium znaleźli się Waldemar Szylko (LKSz Caissa Lubsko), Tomasz Rak (UKS Kopernik Olsztyn) i Józef Bobrowski (MKSz Rybnik).

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Liliana Leszner (Stowarzyszenie AS Płock) – 6 punktów, która wyprzedziła Jadwigę Gasik (Warszaw) oraz Hannę Wesołowską (MKS Sandencja Nowy Sącz)- po 5,5 punktów