Michał Olszewski wygrywa Turniej Niepodległości w Warszawie

962

11 Listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się tradycyjny Turniej Niepodległości rozgrywany w „W hołdzie założycielom II RP, twórcom jej potęgi szachowej”.

W trakcie uroczystego otwarcia prof. Tadeusz Wolsza wygłosił krótki referat na temat początków sportu w odrodzonej Polsce.

Na turnieju obecny byli. m.in wiceburmistrz Dzielnicy Śródmieście Wojciech Matyjasiak, reżyser Krzysztof Zanussi, a także przedstawiciele władz PZSzach wiceprezesi Jacek Gdański i Łukasz Turlej oraz sekretarz generalny Waldemar Taboła.

W turnieju głównym zwyciężył GM Michał Olszewski (Akademia Szachowa Gliwice), który zdobył 7,5 pkt./9, tyle samo co drugi GM Krzysztof Jakubowski (KSz Silesia Racibórz). Trzecie miejsce zajął faworyt turnieju GM Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski), który zdobył 7 punktów.  Najlepszą kobieta była Alina Kaszlińska. W turnieju wystąpiło 112 zawodników.

Wyniki

W turnieju B (do 1600 ELO) zwycięzcą został CM Tymon Ochędzan (KTSz Kalisz), który zdobył 7,5 pkt. W turnieju wystąpiło 89 zawodników.

Wyniki

W turnieju dzieci do lat 12 wygrał aktualny mistrz Polski do lat 10 Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa-Bemowo), który zdobył 8 punktów. Wystąpiło 107 zawodników.

Wyniki

Po turnieju Kacper Piorun dał symultanę na 10 szachownicach dla wszystkich chętnych zawodników. Medalista niedawno zakończonych Drużynowych Mistrzostw Europy wygrał wszystkie partie.