Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Monako

2958

W dniach 21-23.10.2017 roku w Monte Carlo (Monako) odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Polskę reprezentowały:

Monika Soćko (KSz Hetman Katowice)
Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik)
Klaudia Kulon (Wrzos Międzyborów)

W turnieju szachów szybkich najlepiej wypadła Monika Soćko, która zdobyła 7,5 punktu (z 11) i zajęła wysokie 6 miejsce.

Polki na Mistrzostwach Europy Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. fot. Przemysław Nikiel

Bardzo dobrze grała Klaudia Kulon (7,5pkt.) , która w ostatniej rundzie walczyła z A. Goriaczkiną o medal. Niestety porażka zepchnęła Klaudię na 11 miejsce. Karina Szczepkowska zajęła 32 miejsce (6 pkt.)

Mistrzynią Europy została Anna Muzyczuk (Ukraina), przed Kateryną Lagno (Rosja) i Aleksandrą Goriaczkiną (Rosja).

W turnieju szachów błyskawicznych najlepiej zaprezentowała się Klaudia Kulon która zajęła 10 miejsce (8,5 pkt. 13). Karina Szczepkowska była 17. (8 pkt), a Monika Soćko 28 (7 pkt.)

Podium w całości zajęte zostało przez Rosjanki: Aleksandrę Kosteniuk, Katerynę Lagno oraz Walentynę Guninę.

wyniki Rapid

wyniki Blitz

Występ naszych zawodniczek wspiera LOTTO – Partner Strategiczny Kadry Narodowej w Szachach