Pardubice 2017

1146

W dniach 13-30 lipca 2017 roku w Pardubicach odbywa się festiwal gier umysłowych, wśród których odbywa się szereg turniejów szachowych. Na listach startowych znaleźć można wielu Polaków m.in. IM Kacper Drozdowski, IM Grzegorz Nasuta, WGM Klaudia Kulon, Maciej Świcarz, Mateusz Paszewski

Strona Festiwalu

Turniej Arcymistrzowski A

Serwis turniejowy

Najlepszym z Polaków był Grzegorz Nasuta (6,0/9 – 41 miejsce) następnie Kacper Drozdowski (5,5/9 – 56 miejsce). Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca

W turnieju B bardzo dobrze wystąpili Konrad Drozdowski i Daniel Damian (6,5/9 – odpowiednio 12 i 15 miejsce).

W turnieju D świetnie wystąpił Jakub Dróżdż, który zajął 2 miejsce – gratulacje

wyniki

Transmisja on-line

Turniej drużynowy zespołów czteroosobowych Chessbase Open z udział KSz Polonii Wrocław

W turnieju par w blitza wystąpiło 45 drużyn, w tym 7 z Polski.

Turniej Par Blitz

W turnieju par w szachach szybkich 48 drużyn, w tym 6 z Polski.

Turniej Par Rapid

W turnieju drużynowym (mistrzostwa Czech zespołów 4-osobowych) wystąpiło 131 drużyn, w tym cztery Polskie. Drużyna Wiszni Małej zajęła 11 miejsce.

Turniej Drużynowy

W Mistrzostwach Czech w Solvingu wystąpiło 22 zawodników. 11 miejsce zajął Ryszard Królikowski. wyniki