Zakończyły się Mistrzostwa Europy

7436

Występ zawodników Kadry Narodowej wspiera marka LOTTO – Partner Strategiczny Kadry Narodowej w Szachach.


12.06.2017

10 czerwca w Mińsku dobiegły końca Indywidualne Mistrzostwa Europy. 7 miejsce i awans do Pucharu Świata Jana Krzysztofa Dudy oraz arcymistrzowska norma Daniela Sadzikowskiego, to jedyne czym możemy się tak naprawdę pochwalić, względnie można podkreślić przyzwoity występ Pawła Teclafa – mistrza Polski do lat 14. Wyniki Polaków mówią same za siebie.

Nazwisko Rg Pkt Miejsce Rp rtg+/-
GM Duda Jan-Krzysztof 2693 8 7 2740 6,8
GM Mista Aleksander 2606 7 61 2563 -6
GM Swiercz Dariusz 2649 6,5 104 2576 -10,1
GM Tomczak Jacek 2615 6,5 112 2538 -10,3
GM Bartel Mateusz 2637 6,5 126 2456 -22,1
IM Sadzikowski Daniel 2548 6 138 2578 5,4
GM Kanarek Marcel 2519 6 174 2357 -20,8
IM Klekowski Maciej 2473 6 175 2380 -6,3
CM Teclaf Pawel 2358 5,5 208 2395 14
IM Drozdowski Kacper 2478 5,5 214 2308 -17,4
GM Macieja Bartlomiej 2530 5 251 2406 -16,3
WGM Zawadzka Jolanta 2419 5 256 2364 -7,7
FM Bartel Michal 2361 5 264 2279 -18,2
WIM Kantane Anna 2295 4,5 297 2225 -9,4

===

W Mińsku rozgrywane są obecnie Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Polskę reprezentuje 14 zawodników, najwyżej sklasyfikowany jest Jan Krzysztof Duda (17 numer startowy).

17 GM Duda Jan-Krzysztof 1170546 POL 2684
41 GM Swiercz Dariusz 1126881 POL 2649
53 GM Bartel Mateusz 1112635 POL 2638
79 GM Mista Aleksander 1110381 POL 2604
83 GM Tomczak Jacek 1124668 POL 2601
135 IM Sadzikowski Daniel 1132253 POL 2547
145 GM Macieja Bartlomiej 1104306 POL 2529
153 GM Kanarek Marcel 1126822 POL 2519
188 IM Drozdowski Kacper 1136720 POL 2478
198 IM Klekowski Maciej 1132717 POL 2467
215 WGM Zawadzka Jolanta 1122320 POL 2449
259 FM Bartel Michal 1119257 POL 2361
265 CM Teclaf Pawel 1185934 POL 2350
307 WIM Kantane Anna 1135988 POL 2230

 

W zawodach bierze udział łącznie 397 zawodników z 38 federacji. 171 zawodników posiada tytuł GM. Pierwszych 22 zawodników uzyskuje z tego turnieju awans do kolejnej edycji Pucharu Świata.

Sędzią głównym Mistrzostw Europy jest Tomasz Delega, Prezes Polskiego Związku Szachowego.

Sędzia główny Turnieju – Tomasz Delega (źródło: strona zawodów)

TRANSMISJA PARTII NA ŻYWO

wyniki

Strona Turnieju

Terminarz rozgrywek:

Runda Data Czas lokalny w Mińsku o 1h do przodu w stosunku do czasu w Polsce
1 2017/05/30 15.30
2 2017/05/31 15.30
3 2017/06/01 15.30
4 2017/06/02 15.30
5 2017/06/03 15.30
6 2017/06/05 15.30
7 2017/06/06 15.30
8 2017/06/07 15.30
9 2017/06/08 15.30
10 2017/06/09 15.30
11 2017/06/10 11.00

 

Runda 1 (30.05.2017)

Nazwisko Rg Wynik Nazwisko Rg
IM Hakobyan Aram 2449 ½ – ½ GM Duda Jan-Krzysztof 2693
WGM Zawadzka Jolanta 2419 0 – 1 GM Dubov Daniil 2660
GM Tihonov Jurij 2402 0 – 1 GM Swiercz Dariusz 2649
IM Mochalov Evgeny V 2378 ½ – ½ GM Bartel Mateusz 2637
FM Bartel Michal 2361 0 – 1 GM Demchenko Anton 2629
CM Teclaf Pawel 2358 0 – 1 GM Andriasian Zaven 2622
GM Tomczak Jacek 2615 1 – 0 FM Yeritsyan Aram 2342
FM Volkov Sergei 2325 0 – 1 GM Mista Aleksander 2606
WIM Kantane Anna 2295 0 – 1 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2597
IM Sadzikowski Daniel 2548 1 – 0 Dudin Gleb 2151
GM Macieja Bartlomiej 2530 1 – 0 Oblamski Vladimir 2090
Kuleshov Konstantin 2055 0 – 1 GM Kanarek Marcel 2519
Vainerchuk Barys 1714 0 – 1 IM Drozdowski Kacper 2478
IM Klekowski Maciej 2473 1 – 0 Chugaevsky Pantelei 1614

 

Runda 2 (31.05.2017)

Nazwisko Rg Wynik Nazwisko Rg
GM Moiseenko Alexander 2677 ½ – ½ IM Sadzikowski Daniel 2548
GM Khismatullin Denis 2651 ½ – ½ GM Macieja Bartlomiej 2530
GM Swiercz Dariusz 2649 ½ – ½ GM Djukic Nikola 2526
GM Kanarek Marcel 2519 0 – 1 GM Kuzubov Yuriy 2637
IM Shevchenko Kirill 2491 1 – 0 GM Tomczak Jacek 2615
GM Mista Aleksander 2606 ½ – ½ IM Ali Marandi Cemil Can 2479
IM Drozdowski Kacper 2478 0 – 1 GM Vocaturo Daniele 2604
GM Gledura Benjamin 2602 0 – 1 IM Klekowski Maciej 2473
GM Duda Jan-Krzysztof 2693 1 – 0 IM Sychev Klementy 2459
GM Bartel Mateusz 2637 0 – 1 GM Balashov Yuri S 2408
Sarbay Aleksandr 2142 0 – 1 WGM Zawadzka Jolanta 2419
Henseler Jorgen 2046 0 – 1 FM Bartel Michal 2361
Sarichev Sergey 2023 0 – 1 CM Teclaf Pawel 2358
Oskin Iakov 1475 0 – 1 WIM Kantane Anna 2295

 

Runda 3 (01.06.2017)

IM Klekowski Maciej 2473 2 0 – 1 2 GM Fridman Daniel 2605
GM Paichadze Luka 2568 1 – 0 GM Duda Jan-Krzysztof 2693
IM Sadzikowski Daniel 2548 ½ – ½ GM Zvjaginsev Vadim 2661
GM Macieja Bartlomiej 2530 0 – 1 GM Sjugirov Sanan 2654
GM Kveinys Aloyzas 2520 ½ – ½ GM Swiercz Dariusz 2649
WGM Goryachkina Aleksandra 2470 ½ – ½ GM Mista Aleksander 2606
WGM Zawadzka Jolanta 2419 1 ½ – ½ 1 GM Korobov Anton 2688
GM Tomczak Jacek 2615 1 1 – 0 1 Badelka Olga 2350
FM Bartel Michal 2361 1 0 – 1 1 GM Kryakvin Dmitry 2560
CM Teclaf Pawel 2358 1 0 – 1 1 GM Boruchovsky Avital 2557
WIM Kantane Anna 2295 1 1 – 0 1 GM Kanarek Marcel 2519
WFM Assaubayeva Bibisara 2224 1 ½ – ½ 1 IM Drozdowski Kacper 2478
FM Mirzoyan David 2321 ½ 0 – 1 ½ GM Bartel Mateusz 2637

 

Runda 4  (02.06.2017)

GM Swiercz Dariusz 2649 2 ½ – ½ 2 IM Meskovs Nikita 2504
GM Banusz Tamas 2616 2 1 – 0 2 IM Klekowski Maciej 2473
IM Kantans Toms 2473 2 1 – 0 2 GM Tomczak Jacek 2615
GM Mista Aleksander 2606 2 ½ – ½ 2 IM Nguyen Thai Dai Van 2461
GM Kryakvin Dmitry 2560 2 1 – 0 2 WIM Kantane Anna 2295
FM Zarubitski Viachaslau 2325 2 0 – 1 2 IM Sadzikowski Daniel 2548
GM Duda Jan-Krzysztof 2693 1 – 0 GM Kharchenko Boris 2468
GM Bartel Mateusz 2637 0 – 1 IM Froewis Georg 2432
GM Salgado Lopez Ivan 2627 1 – 0 WGM Zawadzka Jolanta 2419
FM Rozhko Dmitry 2351 ½ – ½ GM Macieja Bartlomiej 2530
IM Drozdowski Kacper 2478 1 – 0 FM Harshkou Mikita 2302
GM Kanarek Marcel 2519 1 ½ – ½ 1 FM Stetsko Lanita 2202

 

Runda 5 (03.06.2017)

IM Sadzikowski Daniel 2548 3 ½ – ½ 3 GM Lenic Luka 2641
GM Pavlidis Antonios 2539 0 – 1 GM Duda Jan-Krzysztof 2693
IM Moskalenko Alexander 2514 1 – 0 GM Swiercz Dariusz 2649
GM Popov Ivan 2618 1 – 0 IM Drozdowski Kacper 2478
IM Kobo Ori 2476 0 – 1 GM Mista Aleksander 2606
GM Tomczak Jacek 2615 2 1 – 0 2 IM Polivanov Anatoliy 2401
GM Macieja Bartlomiej 2530 2 1 – 0 2 Badelka Olga 2350
FM Bartel Michal 2361 2 0 – 1 2 GM Mastrovasilis Athanasios 2512
CM Teclaf Pawel 2358 2 ½ – ½ 2 GM Godena Michele 2506
WIM Kantane Anna 2295 2 0 – 1 2 GM Gasanov Eldar 2484
IM Klekowski Maciej 2473 2 ½ – ½ 2 FM Zakaryan David 2292
IM Lomako Pavel 2333 1 – 0 GM Bartel Mateusz 2637
FM Harshkou Mikita 2302 ½ – ½ GM Kanarek Marcel 2519
WGM Zawadzka Jolanta 2419 1 – 0 WFM Sazonova Anastasia 2191

 

Runda 6 (05.06.2017)

GM Bok Benjamin 2598 ½ – ½ GM Duda Jan-Krzysztof 2693
GM Sutovsky Emil 2646 1 – 0 IM Sadzikowski Daniel 2548
GM Mista Aleksander 2606 0 – 1 IM Mikaelyan Arman 2444
GM Ponomariov Ruslan 2712 3 1 – 0 3 GM Macieja Bartlomiej 2530
GM Potapov Pavel 2497 3 ½ – ½ 3 GM Tomczak Jacek 2615
GM Swiercz Dariusz 2649 1 – 0 IM Nguyen Thai Dai Van 2461
GM Indjic Aleksandar 2587 1 – 0 WGM Zawadzka Jolanta 2419
GM Soffer Ram 2508 1 – 0 CM Teclaf Pawel 2358
IM Drozdowski Kacper 2478 1 – 0 Bochkarev Yuriy 2084
FM Cherednichenko Dmitrij 2278 0 – 1 IM Klekowski Maciej 2473
GM Kanarek Marcel 2519 2 1 – 0 2 IM Kochetkov German 2288
IM Erdogdu Mert 2448 2 ½ – ½ 2 WIM Kantane Anna 2295
Vashchilov Sergey 2067 2 1 – 0 2 FM Bartel Michal 2361
GM Bartel Mateusz 2637 1 – 0 Gal Moshe 2177

Runda 7, (06.06.2017)

GM Duda Jan-Krzysztof 2693 4 1 – 0 4 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2597
Sviridov Valery 2504 ½ – ½ GM Swiercz Dariusz 2649
GM Tomczak Jacek 2615 ½ – ½ IM Salomon Johan 2501
IM Matinian Nikita 2491 ½ – ½ GM Mista Aleksander 2606
GM Svetushkin Dmitry 2573 1 – 0 IM Drozdowski Kacper 2478
IM Klekowski Maciej 2473 0 – 1 GM Gabuzyan Hovhannes 2570
IM Sadzikowski Daniel 2548 1 – 0 IM Kanmazalp Ogulcan 2447
GM Macieja Bartlomiej 2530 3 ½ – ½ 3 FM Koksal Ege 2405
FM Matsenko Andrei 2314 3 ½ – ½ 3 GM Kanarek Marcel 2519
FM Yeritsyan Aram 2342 0 – 1 GM Bartel Mateusz 2637
WIM Kantane Anna 2295 0 – 1 IM Basso Pier Luigi 2447
WGM Zawadzka Jolanta 2419 ½ – ½ FM Cherednichenko Dmitrij 2278
CM Teclaf Pawel 2358 1 – 0 Milevich Andrey 2169
FM Bartel Michal 2361 2 1 – 0 2 Chibukhchyan Erik 2149

Runda 8 – (07.06.2017)

GM Duda Jan-Krzysztof 2693 5 ½ – ½ 5 GM Mchedlishvili Mikheil 2605
GM Grandelius Nils 2665 ½ – ½ IM Sadzikowski Daniel 2548
GM Swiercz Dariusz 2649 4 1 – 0 4 GM Dastan Muhammed Batuhan 2519
IM Lomasov Semen 2493 4 0 – 1 4 GM Tomczak Jacek 2615
GM Mista Aleksander 2606 4 0 – 1 4 IM Hamitevici Vladimir 2487
GM Bartel Mateusz 2637 1 – 0 IM Basso Pier Luigi 2447
FM Ofitserian Boris 2391 ½ – ½ GM Macieja Bartlomiej 2530
GM Kanarek Marcel 2519 0 – 1 FM Apryshko Gleb 2368
GM Mastrovasilis Athanasios 2512 ½ – ½ CM Teclaf Pawel 2358
IM Drozdowski Kacper 2478 0 – 1 FM Tsoi Dmitry 2305
FM Zarubitski Viachaslau 2325 1 – 0 IM Klekowski Maciej 2473
FM Karayev Kanan 2236 3 1 – 0 3 WGM Zawadzka Jolanta 2419
Galkin Gleb 1937 3 0 – 1 3 FM Bartel Michal 2361
Subbotin Andrey 2071 0 – 1 WIM Kantane Anna 2295

Runda 9  (08.06.2017)

68 GM Kozul Zdenko 2617 0 – 1 GM Duda Jan-Krzysztof 2693
132 IM Sadzikowski Daniel 2548 5 ½ – ½ 5 GM Swiercz Dariusz 2649
70 GM Tomczak Jacek 2615 5 1 – 0 5 GM Bernadskiy Vitaliy 2529
156 GM Sanikidze Tornike 2518 1 – 0 GM Bartel Mateusz 2637
227 IM Korchmar Vasiliy 2422 4 0 – 1 4 GM Mista Aleksander 2606
257 FM Bartel Michal 2361 4 ½ – ½ 4 GM Pavlidis Antonios 2539
144 GM Macieja Bartlomiej 2530 4 1 – 0 4 IM Meribanov Vitaly 2385
261 CM Teclaf Pawel 2358 4 1 – 0 4 IM Salomon Johan 2501
269 FM Belous Mikhail 2340 ½ – ½ GM Kanarek Marcel 2519
271 IM Lomako Pavel 2333 0 – 1 IM Drozdowski Kacper 2478
190 IM Klekowski Maciej 2473 1 – 0 FM Filipets Egor 2328
220 IM Minko Vladimir 2438 1 – 0 WIM Kantane Anna 2295
229 WGM Zawadzka Jolanta 2419 3 1 – 0 3 FM Vikulov Alexander 2232

Runda 10 – (09.06.2017)

GM Duda Jan-Krzysztof 2693 1 – 0 GM Romanov Evgeny 2636
GM Tomczak Jacek 2615 6 ½ – ½ 6 IM Sarana Alexey 2472
GM Khismatullin Denis 2651 1 – 0 IM Sadzikowski Daniel 2548
GM Swiercz Dariusz 2649 1 – 0 IM Petrosyan Manuel 2546
GM Mista Aleksander 2606 5 1 – 0 5 IM Iljiushenok Ilia 2489
IM Usmanov Vasily 2443 5 1 – 0 5 GM Macieja Bartlomiej 2530
FM Esipenko Andrey 2509 5 1 – 0 5 CM Teclaf Pawel 2358
GM Bartel Mateusz 2637 1 – 0 IM Minko Vladimir 2438
FM Khegay Dmitriy 2482 ½ – ½ FM Bartel Michal 2361
IM Drozdowski Kacper 2478 ½ – ½ FM Pogosyan Stefan 2347
FM Rozhko Dmitry 2351 ½ – ½ IM Klekowski Maciej 2473
GM Kanarek Marcel 2519 4 1 – 0 4 FM Tate Alan 2320
Balokas Dimitrios 2219 4 0 – 1 4 WGM Zawadzka Jolanta 2419

 

Runda 11 (10.06.2017)

GM Howell David W L ACP 2684 ½ – ½ GM Duda Jan-Krzysztof ACP 2693
GM Berkes Ferenc 2654 1 – 0 GM Tomczak Jacek 2615
GM Mastrovasilis Dimitrios 2580 1 – 0 GM Swiercz Dariusz 2649
GM Bernadskiy Vitaliy ACP 2529 6 0 – 1 6 GM Mista Aleksander 2606
GM Haznedaroglu Kivanc 2510 0 – 1 GM Bartel Mateusz ACP 2637
IM Sadzikowski Daniel 2548 ½ – ½ IM Stremavicius Titas 2448
WGM Zawadzka Jolanta 2419 5 0 – 1 5 GM Pavlidis Antonios 2539
GM Macieja Bartlomiej ACP 2530 5 0 – 1 5 IM Druska Juraj 2430
FM Sadovsky Artem 2407 5 0 – 1 5 GM Kanarek Marcel 2519
FM Bartel Michal 2361 5 0 – 1 5 GM Teterev Vitaly 2487
CM Teclaf Pawel U18 2358 5 ½ – ½ 5 IM Schreiner Peter 2483
Chizhikov Vladislav 2282 5 ½ – ½ 5 IM Drozdowski Kacper 2478
IM Klekowski Maciej 2473 5 1 – 0 5 FM Stetsko Lanita 2202
Sosovicka Jakub U18 2070 0 – 1 WIM Kantane Anna 2295

====
Fotografie z Mistrzostw EuropyNa zdjęciu GM Jacek Tomczak (kolorem czarnym) w pojedynku w 4 rundzie z Kantans Toms. (fot. T. Delega)Widok ogólny na salę gry w Mińsku (fot. T. Delega)

Mateusz Bartel

Jacek Tomczak

Jan Krzysztof Duda