OOM Drzonków (MPJ 12-14)

1828

W dniach 1-8 kwietnia 2017 roku w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14 w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Strona Mistrzostw

W grupie dziewcząt do lat 12 zdecydowanie zwyciężyła Martyna Wikar (LGCKiP Czarna), która wygrała pierwsze 6 partii, nie przegrała żadnego pojedynku i ostatecznie zdobyła 8,0 pkt. Srebrny medal zdobyła Barbara Goraj (UKS Czarny Koń Olkusz), a brązowy medal Zuzanna Rejniak (UKS Czternastka Warszawa) – obie po 7,0 pkt.

Wyniki Grupa D-12

W grupie dziewcząt do lat 14 pewne zwycięstwo odniosła Magdalena Harazińska (KSz Polonia Wrocław) – 7,5 pkt. Zuzanna Adamczyk (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój) oraz Liwia Jarocka (KSz Hetman Katowice) zdobyły po 6,5 pkt. Srebrny medal zdobyła Zuzanna, która miała lepsze dodatkowe wartościowanie.

Wyniki Grupa D-14

W grupie chłopców do lat 12 Mistrzem Polski został Tymon Czernek (UKS Czternastka Warszawa), który zakończył turniej bez porażki i zdobył 8,0 punktów. Srebrny medal zdobył faworyt Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole) – 7,5 pkt. (bez porażki).  Trzecie miejsce zajął Filip Łuczak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) – 6,5 pkt.

Wyniki Grupa C-12

W grupie chłopców do lat 14 zwyciężył faworyt Paweł Teclaf (KKS Ormuzd Kartuzy), który zakończył turniej bez porażki i zdobył 8,0 punktów. Srebrny medal zdobył Marek Pniaczek (UKS przy SP 8 Chrzanów) – 7,5 pkt, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Musiał (UKS przy SP 8 Chrzanów) – 7,0 pkt.

Wyniki Grupa C-14

———

Informujemy, że wszyscy medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, zakończonej 8 kwietnia br w Drzonkowie, zostaną wkrótce uhonorowani również nagrodami rzeczowymi, zgodnie z zapisami Regulaminu Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 12 i 14 lat.

Puchary będą wręczane podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych we Wrocławiu.

Przepraszamy Zawodników za to niefortunne zdarzenie, które nie powinno mieć miejsca.