Mariańskie Łaźnie grali Polacy

1473

W dniach 21-28 stycznia 2017 w Mariańskich Łaźniach odbył się tradycyjny 16. Festiwal Szachowy, w ramach którego rozegrano szereg turniejów kołowych i openu.

W Turnieju B1 –  Kołówce na normę IM grał Jan Pułtorak (UKS Rodło Opole), który zdobył 5 punktów z 9 partii i zajął IV miejsce.

Na uwagę zasługuje zwycięstwo niespełna 15-letniego Jana z Mistrzem Międzynarodowym Wojciechem Platem – turniejowym faworytem (2520) – aktualnym Mistrzem Czech.

W Turnieju B2 – Kołówce na normę IM zagrała Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok), która także zdobyła 5 punktów z 9 i zajęła IV miejsce. Oliwia nie najlepiej zaczęła turniej, jednak 3 zwycięstwa z rzędu w rundach 6-8 pozwoliły na zajęcie miejsca w czołówce i pokaźne zyski rankingowe (+34)

W Turnieju B3 – kołówce na normę IM wystąpili Mariola Woźniak oraz Szymon Gumularz (oboje KSz Polonia Wrocław). Niespełna 16-letni zawodnik znakomicie wystąpił, zdobył 6 punktów z 9 partii (bez porażki) i zasłużenie zajął I miejsce w turnieju – gratulacje! Gorzej wypadła nasza srebrna medalistka z Baku, która zanotowała słaby finisz i zajęła VIII miejsce. Polacy zanotowali zyski rankingowe – Szymon 24, a Mariola 11.

W Openie grało 21 Polaków, a najlepiej zaprezentowali się Kacper Grela (KSz Polonia Wrocław), który  zajął II miejsce oraz  Kamil Kozioł (MKSz Rybnik) – IV miejsce, którzy zdobyli po 6,5 pkt. Na uwagę zasługują wyniki innych Polonistów: Macieja Czopora, który zdobył 6 punktów i zajął 11 miejsce i był najlepszym juniorem do lat 16 oraz Katarzyny Dwilewicz, która także zdobyła 6 punktów i zyskała ponad 100 oczek na rankingu.