Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach

2309

W dniach 20-22 stycznia  hotelu Victoria (Lublin, Narutowicza 58/60) odbywają się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach.

Organizatorem jest AZS Klub Środowiskowy Woj. Lubelskiego przy współpracy z Lubelskim Klubem Szachowym.

Na liście startowej znajdują się zawodnicy z 49 uczelni, w tym 246 zawodników i 80 zawodniczek.

Strona Mistrzostw

transmisja na żywo

Turnieje indywidualne rozgrywane były tempem 15 minut na partie i nie liczone były do rankingu ELO.

W turniej Kobiet pewnie zwyciężyła Klaudia Kulon (UE Poznań), która wyprzedziła Aleksandrę Lach (AGH Kraków) oraz Kingę Zakościelną (Politechnika Poznańska).

W turnieju mężczyzn po raz kolejny zwyciężył Maciej Klekowski (UE Katowice), przed Oskarem Wieczorkiem (Uniwersytet Wrocławski) oraz największą niespodzianką zawodów Arkadiuszem Bebelem (SGH Warszawa)

Turniej drużynowy rozgrywany był tempem 15 minut na partię + 15 sekund za każde posunięcie i liczony był do rankingu ELO.

Uniwersytet Ekonomiczny Katowice wygrał wszystkie mecze i z rekordową przewagą – aż 4 punktów meczowych wyprzedził Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i o 5 Politechnikę Warszawską, która zdobyła medal po raz pierwszy od blisko dekady.