Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich

4068

mp-szybkie-zgierz

Atlas Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich,  odbyły się  8 stycznia 2017 roku w Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu.

Organizatorem, na zlecenie PZSzach, był Łódzki Związek Szachowy, a Dyrektorem Mistrzostw Sylwester Bednarek – Prezes Łódzkiego Związku Szachowego.

W Mistrzostwach wystąpiło 244 zawodników, w tym 19 arcymistrzów i arcymistrzyń.

Mistrzem Polski został Arcymistrz Bartosz Soćko (KSz Hetman Katowice), który zdobył 8 punktów z 9 partii – tyle samo co Kamil Mitoń (KSz Hetman Katowice). 7,5 punktu dające 3 miejsce zdobyło 3 zawodników. Najlepsze wartościowanie miał Piotr Brodowski (OKSiR Wisznia Mała)  i to on niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie zdobył brązowy medal.

Czołówka Mistrzostw. fot. organizatorzy

mp-szybkie-zgierz-2017-wyniki

W klasyfikacji Pań zwyciężyła Klaudia Kulon (LKS Wrzos Miedzyborów), która wyprzedziła Monikę Soćko (KSz Hetman Katowice) oraz Joannę Majdan Gajewską (Wieża Pęgów) fot. organizatorzy

mp-szybkie-zgierz-2017-wyniki-kobiety

Na uwagę zasługuje fantastyczny wynik najstarszego (75 lat!) uczestnika turnieju Jerzego Kota (KSz Polonia Wrocław), który uzyskał 7 punktów i zajął wysokie 13 miejsce. Na zdjęciu powyżej Najmłodszy i Najstarszy uczestnik w towarzystwie prezesa PZSzach Tomasza Delegi oraz Organizatora i Prezesa ŁZSzach Sylwestra Bednarka. fot. organizatorzy

Z Mistrzostw prowadzona była profesjonalna relacja na żywo, prowadzona przez Aleksandra Roja oraz FM Kacpra Poloka.

transmisja na żywo – chess24

Pula nagród: 25.000 zł

Serwis turniejowy

Komunikat Organizacyjny

Regulamin Mistrzostw w Szachach Szybkich 2017

==

Zapraszamy do nowej strony Łódzkiego Związku Szachowego oraz Strony na Facebooku

==

W przeddzień odbyły się 3 inne imprezy szachowe, w tym Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w szachach błyskawicznych.
Podobnie jak w Mistrzostwach Polski zwyciężył Trener Kadry Narodowej – Bartosz Soćko, który wyprzedził Mateusza Bartla (KSz Polonia Wrocław) – obaj po 9,5/11 oraz Zbigniewa Paklezę (SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza)