Mistrzostwa Polski – 2017 rok

1603
Indywidualne Mistrzostwa Polski 
budimex_princ_pos_cmyk

Wyniki końcowe – Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Monika Soćko (KSz Hetman Katowice)
Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów)
Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik)

LottoWyniki końcowe – Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach

Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski)
Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice)
Grzegorz Gajewski (KSz Hetman Katowice)

 Ekstraliga – Drużynowe Mistrzostwa Polski

1  
2
3

Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Zgierz 8.01.2017

1 Bartosz Soćko KSz Hetman Katowice
2 Kamil Mitoń KSz Hetman Katowice
3 Piotr Brodowski OKSiR Wisznia Mała

Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych, Piotrków Trybunalski 01.07.2017

MKsz Rybnik (Karina Szczepkowska, Wiktoria Cieślak, Honorata Kucharska)
Wieża Pęgów (Joanna Majdan, Ewa Przeździecka, Aneta Korościel)
Skoczek Czerwionka Leszczyny (Agata Smarsz, Joanna Mikulewicz, Hanna Leks)

Pełne wyniki

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, Piotrków Trybunalski 01.07.2017

KSz Hetman GKS Katowice (Kamil Mitoń, Krzysztof Bulski, Jacek Gdański, Grzegorz Masternak)
2 SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza (Zbigniew Pakleza, Marcin Dziuba, Artur Jakubiec, Paweł Weichhold, Rafael Pierzak)
Akademia Szachowa Gliwice (Jacek Tomczak, Tomasz Warakomski, Marcin Szeląg, Anna Warakomska)

Pełne wyniki

Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych, Piotrków Trybunalski 02.07.2017

Klaudia Kulon (MKS MDK Trzcianka)
2 Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik)
Joanna Majdan (Wieża Pęgów)

Pełne wyniki

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych, Piotrków Trybunalski 02.07.2017

Wojciech Moranda (KSz Polonia Wrocław)
Andrei Maksimenko (ŻTMS Baszta Żnin)
Marcin Tazbir (LKS Wrzos Międzyborów)

Pełne wyniki

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet

Klaudia Kulon (UE Poznań)
Aleksandra Lach (AGH Kraków)
Kinga Zakościelna (Politechnika Poznańska)

Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Maciej Klekowski (UE Katowice)
Oskar Wieczorek (Uniwersytet Wrocławski)
Arkadiusz Bebel (SGH Warszawa)

   Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6 Grupa Dziewcząt

1 Kinga Lajdamik (KSz Skoczek Czerwionka Leszczyny)
2 Aleksandra Moniuszko (MUKS Stoczek 45 Białystok)
3 Julia Nikołajuk (MUKS Stoczek 45 Białystok)

   Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6 Grupa Chłopców

1 Mateusz Różański (UMKS Na Pięterku Poznań)
2 Tomasz Pawelski (MUKS Stoczek 45 Białystok)
3 Filip Ochędzan (KTS Kalisz)

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 7 grupa dziewcząt

1 Zuzanna Maciejczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok)
2 Monika Borowik (LKSz Lublin)
3 Anna Nurkiewicz (UKS Łady Raszyn)
Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 7 grupa chłopców
1 Krzysztof Wojtacha (MUKS Stoczek 45 Białystok)
2 Wiktor Zmarzły (UKS G4 Tarnowskie Góry)
3 Filip Pawicki (KSz Polonia Wrocław)

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 8 Grupa dziewcząt
1 Wiktoria Śmietańska  KSz Polonia Wrocław
2 Zuzanna Gaszka MKSz Rybnik
3 Kinga Lajdamik  Skoczek Czerwionka Leszczyny

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 8 Grupa chłopców

1  Bartosz Bartodziej KSz Polonia Warszawa
2  Kamil Warchoł Akademia Szachowa Gliwice
3  Wojciech Wielgus Akademia Szachowa Gliwice


Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 10 
Grupa dziewcząt

1  Magdalena Pawicka KSz Polonia Wrocław
2  Zofia Roszkiewicz UMKS Na Pięterku Poznań
3  Izabela Tokarz  KSz Gambit Przeworsk

Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 10 Grupa chłopców

1  Bartosz Fiszer  UKS SP 321 Warszawa-Bemowo
2  Marek Madej   KSz Polonia Wrocław
3  Dariusz Dziewoński  MAT Myślenice


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych 
Grupa dziewcząt do lat 12

1  Martyna Wikar  LGCKiP Czarna
2  Barbara Goraj  UKS Czarny Koń Olkusz
3  Zuzanna Rejniak  UKS Czternastka Warszawa

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa chłopców do lat 12

1  Tymon Czernek  UKS Czternastka Warszawa
2  Oskar Ogłaza  UKS Rodło Opole
3  Filip Łuczak  AKSz Hetman Politechnika Koszalińska

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa dziewcząt do lat 14

1  Magdalena Harazińska  KSz Polonia Wrocław
2  Zuzanna Adamczyk  UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
3  Liwia Jarocka  KSz Hetman Katowice

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych Grupa chłopców do lat 14

1  Paweł Teclaf  KKS Ormuzd Kartuzy
2  Marek Pniaczek  UKS przy SP 8 Chrzanów
3  Tomasz Musiał  UKS przy SP 8 Chrzanów


Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16. 
Grupa dziewcząt

1 Joanna Kaczmarska KSz Polonia Warszawa
2 Honorata Kucharska MKSz Rybnik
3 Maria Krzywnicka KSz Gryf Szczecin

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16.  Grupa chłopców

1 Szymon Gumularz KSz Polonia Wrocław
2 Jakub Kosakowski  MUKS Stoczek 45 Białystok
3 Kosma Milej-Pacan  UKS Rodło Opole


Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 
Grupa dziewcząt

1  Oliwia Kiołbasa MUKS Stoczek 45 Białystok
2  Julia Antolak  GKSz Solny Grzybowo
3  Anna Kubicka KSz Hetman Katowice

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Grupa chłopców

1  Igor Janik UKS Hetman Elbląg
2  Kamil Nowak KSz Polonia Wrocław
3  Kacper Grela KSz Miedź Legnica


Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek 50+ 

1 Liliana Leszner SzUKS GOSTMAT 83 Gostynin
2 Hanna Wesołowska MKS SANDECJA Nowy Sącz
3 Jadwiga Gasik Warszawa

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 55+ 

1  Dariusz Rymaszewski LZS MEWA Goliszów
2  Tomasz Rak SKS SMOL – BUD Giżycko
3  Janusz Raszka SSz Gminy Pawłowice
 
Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 65+ 
1 Piotr Gasik Warszawa
2 Jerzy Kot Wejherowo
3 Piotr Bobrowski MKSz Rybnik

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 75+ 

1 Władysław Drążek KS Polanica-Zdrój
2 Bolesław Najdzionek Lwówek Śląski
3 Władysław Pojedziniec WKSz GANT HETMAN Wrocław