Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Nowy Sad.

1491

W dniach 27-30 grudnia 2016 roku w Nowym Sadzie (Serbia) rozegrano Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W turnieju wystąpiło 7 Polaków:

C12: Jonasz Baum, Jakub Mechliński
C14: Radosław Psyk
C16: Michał Karpus
G12: Monika Marcińczyk, Zuzanna Łukasik, Maria Sokół.

nowy-sad-polska

Znakomicie wypadła Monika Marcińczyk, która zdobyła 7,5 punkta z 9 partii oraz zasłużony złoty medal w szachach szybkich.

novy-sad-rapid-pol

Tuż za podium zameldował się Michał Karpus, który w ostatniej walczył o srebrny medal. Niestety porażka z Rosjaninem Bykowem zepchnęła go na 4 miejsce.

W turnieju drużynowym dopuszczono łączenie reprezentantów z różnych krajów. W grupie do lat 18 Michał Karpus wystąpił razem z Chorwatami i wywalczył brązowy medal.

nowy-sad-cropol

novy-sad-team-cropol

W grupie do lat 14 wystąpiła Polska drużyna, która zajęła 10 miejsce.

nowy-sad-polska-team

novy-sad-team-pol

W turnieju szachów błyskawicznych złoty medal wywalczył Radosław Psyk, który zdobył 7,5 punktu z 9 partii.

nowy-sad-blitz

novy-sad-blitz-pol

W turnieju rozwiązywania zadań szachowych – solvingu w grupie do lat 14 triumfował Radosław Psyk, który zdobył 45 punktów – tyle samo co pięciu innych zawodników, przy czym Polak uporał się z zadaniami w najszybszych czasie.