XX MP Honorowych Dawców Krwi

2146

XX Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szachach odbywające się w Łężycach 8 – 10 kwietnia 2016 dobiegły końca.

Mistrzostwa rozpoczęły się dnia 8 kwietnia wieczornym blitzem integracyjnym, który miał na celu zintegrowanie środowiska szachistów – krwiodawców. Zawody te były rozgrywane poza konkursem, były jedynie imprezą towarzyszącą XX Mistrzostwom.Blitza wygrał Jarosław Wiśniewski pochodzący z okolic Bydgoszczy, drugie miejsce zajął Damian Kamiński z Torunia, a trzeci był Władysław Kowalewski z Krakowa.

hdk_mp2

Właściwe emocje rozpoczęły się jednak dzień później. Otwarcie nastąpiło w sobotę o godzinie 9.00. Odegrano hymny państwowy oraz PCK. Wśród gości przybyła Poseł na Sejm RP pani Monika Wielichowska, która sama jest krwiodawcą, a krwiodawcom również zawdzięcza ogromną pomoc w zwycięskiej walce jej syna Cypriana z ostrą białaczką.

W sobotę rozegrano 9 rund, po czym organizatorzy tj. Dolnośląski Oddział Okręgowy PCK i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK zaprosili uczestników na uroczystą kolację, gdzie nie mogło oczywiście zabraknąć jubileuszowego torta.

tort

W niedzielę rozegrano jeszcze dwie rundy, po czym odbyło się zakończenie XX Mistrzostw.

HDK_MP

Mistrzem Polski został wspomniany już Jarosław Wiśniewski, wicemistrzem Tomasz Pankiewicz z Wrocławia, a drugim wicemistrzem Roman Pyka z Kudowy Zdrój. Zwycięska trójka otrzymała cenne nagrody rzeczowe, między innymi laptop, tablet, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki XX Mistrzostw Polski, a także torby z licznymi prezentami. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył ubiegłoroczny mistrz Polski, tj. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK im. Marciniaka we Wrocławiu, drugie miejsce uzyskał Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miasta w Kudowie Zdrój, a trzecie miejsce zajął Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Ostaszewie Toruńskim.