Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 – Szklarska Poręba

6034

MP do 16 i 18 l._2016W dniach 13-20 marca w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18.

W grupie chłopców do lat 18 pierwsze dwa miejsca zajęli faworyci, jedyni zawodnicy z tytułem mistrza międzynarodowego:

Bezkonkurencyjny był Łukasz Jarmuła (KSz Hetman Katowice), który zakończył turniej bez porażki, zdobył 7,5 pkt. z 9 i wyprzedził drugiego Radosława Gajka (UKS Rotmistrz Grudziądz) aż o 1,5 punktu.

Jarmula_MPJ_C18Mistrz Polski C-18 Łukasz Jarmuła fot. facebook KochamSzachy

Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął Kacper Karwowski (GKSz Solny Grzybowo), który rozstawiony był z 18 numerem startowym. O medalach w tej grupie decydowała wartościowość pomocnicza – aż 4 zawodników dzieliło drugie miejsce.

MPJ_C18_2016

W grupie dziewcząt do lat 18 pod nieobecność Ewy Harazińskiej oraz Oliwii Kiołbasy przygotowujących się do startu w Budimex Mistrzostwach Polski Kobiet zdecydowaną faworytką była Mariola Woźniak (KSz Polonia Wrocław).

Wozniak_MPJ_D18

Mistrzyni Polski D-18 Mariola Woźniak fot. facebook KochamSzachy

Mariola, która podobnie jak Ewa i Oliwia, wystąpi w krajowym czempionacie w Poznaniu, jako jedyna zdecydowała się na start w mistrzostwach juniorskich. Zawodniczka Polonii spełniła oczekiwania i zasłużenie wygrała zdobywając 7,5 pkt.

Srebrny medal zdobyła Agnieszka Dmochowska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń) 6 pkt, która lepszą wartościowością wyprzedziła Julię Antolak (GKSz Solny Grzybowo) i Annę Kubicką (TMS Roszada Gliwice). Warto wspomnieć, że zarówno Alicja jak i Julia mogły wystartować w młodszej grupie wiekowej.

MPJ_D18_2016

Wśród chłopców do lat 16 triumfował rozstawiony z pierwszym numerem startowym Igor Janik (WMZSzach – Elbąg), który dzięki wspaniałemu finiszowi i wygraniu ostatnich pięciu partii zdobył 7,5 pkt i wyprzedził drugiego Kamila Kozioła (MKSz Rybnik) o punkt. Brązowy medal wywalczył niespodziewanie Jakub Garbowski (MCKiS Jaworzno).

Janik_MPJ_C16

Igor Janik Mistrz Polski C-16 fot. facebook KochamSzachy

MPJ_C16_2016

W grupie dziewcząt do lat 16 pod nieobecność trzech najlepszych zawodniczek Oliwii Kiołbasy, Alicji Śliwickiej oraz Julii Antolak rywalizacja była zacięta, jednak stała na niższym niż w ubiegłych latach poziomie.

Frej_MPJ_D16

Zofia Frej Mistrzyni Polski D-16 fot. facebook KochamSzachy

Złoty medal zdobyła Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) -7.5 pkt, która wyprzedziła Wiktorię Cieślak (MKSz Rybnik) – 6,5 pkt. oraz Karolinę Kindler (UKS Korona Gdańsk) – także 6,5 pkt.